attachment file

Notiks Arnolda van Brūgena un Anukas Steketē atvērtā lekcija

5. maijs5. maijā plkst. 18.00 Rīgas Ekonomikas augstskolā, Strēlnieku ielā 4a, notiks nīderlandiešu rakstnieka Arnolda van Brūgena un fotogrāfes Anukas Steketē atvērtā lekcija Radīt sadarbībā: stāsti par lēno žurnālistiku un moderno dokumentālismu

Atvērtajā lekcijā Rīgā Arnolds van Brūgens (Arnold van Bruggen, NL) un Anuka Steketē (Anoek Steketee, NL) iepazīstinās klausītājus ar lēnās žurnālistikas jēdzienu savu darbu kontekstā, kā arī dalīsies pieredzē izmantojot tiešsaistes kanālus un sadarbojoties ar citu jomu pārstāvjiem savu projektu attīstībā.

Rakstnieks un žurnālists van Brūgens stāstīs par pieredzi strādājot pie tādiem ilgtertermiņa projektiem kā The Sochi Project (Soču projekts) un Hidden Wounds (Slēptās brūces). Soču projekts ir apjomīgs multimediju dokumentāls darbs, kas plaši rezonējis fotogrāfijas pasaulē, un stāsta par šo konfliktu nomākto Kaukāza kalnu reģionu Krievijas dienvidos, kur 2014. gadā notika ziemas Olimpiskās spēles. Savukārt, fotogrāfe Steketē stāstīs par projektiem Dream City (Sapņu pilsēta) un Love Radio Rwanda (Mīlestības radio Ruandā), kas tapuši sadarbībā ar citiem autoriem, un to, kā saglabāt savu autora rokrakstu kopēju projektu veidošanā.

Arnolds van Brūgens ir rakstnieks, žurnālists, režisors un aģentūras Prospector dibinātājs, kā arī līdzautors, kopā ar fotogrāfu Robu Hornstru (Rob Hornstra, NL), ievērojamajam The Sochi Project (www.thesochiproject.org). Anuka Steketē ir starptautiski atzīta fotogrāfe. Steketē darbi plaši izstādīti visapkārt pasaulei, torstarp ar personālizstādēm Nederlands Fotomuseum, FOAM centrā un Tropenmuseum (www.anoeksteketee.com). Abi autori Rīgā vadīs trīs dienu garu darbnīcu jaunajiem Baltijas fotožurnālistiem un dokumentālistiem par ilgtermiņa dokumentālu projektu veidošanu.

Lekcija notiks angļu valoda. Ieeja bez maksas; nepieciešama iepriekšēja reģistrācija: http://www.sseriga.edu/en/centres/media-centre/media-centre-events/artisttalk.html

Pasākumu organizē biedrība ISSP un Rīgas Ekonomikas augstskolas Mediju studiju centrs, sadarbībā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecību Latvijā. Pasākums notiek Rīgas Fotomēneša 2016 programmas ietvaros.

 

Attēls: Anuka Steketē. Love Radio Rwanda 

Visas ziņas